Live-TV - TV-kanavat - Hongkong - HK Buddhist Education Foundation

HK Buddhist Education Foundation online - lähetys netissä

4 alkaen 56 ääntä
HK Buddhist Education Foundation
Kanavan uusimmat videot
二〇一四淨土大經科註(粵語版)414上
二〇一四淨土大經科註(粵語版)414上
淨空老法師|師父說|苦海無邊,回頭是岸-第242集
淨空老法師|師父說|苦海無邊,回頭是岸-第242集
淨空老法師|念佛成佛|常常想阿彌陀佛,才會有悟處-第1235集
淨空老法師|念佛成佛|常常想阿彌陀佛,才會有悟處-第1235集
淨空老法師|學佛答問|如何區別精進修行與貪著佛法?-第1236集
淨空老法師|學佛答問|如何區別精進修行與貪著佛法?-第1236集
《冥報記》有聲書(粵語版)-第15集
《冥報記》有聲書(粵語版)-第15集

Lataa lisää

HK Buddhist Education Foundation kuvaus, arvostelu, luokitus

Katso HK Buddhist Education Foundation -ohjelman suoratoisto ja koe tämän televisiokanavan valaiseva sisältö. Tutustu henkisten opetusten ja kulttuuristen oivallusten maailmaan, kun katsot televisiota verkossa tämän arvostetun säätiön kanssa.
Hongkongin buddhalaisyhdistys on arvostettu ja vaikutusvaltainen järjestö, joka on edistänyt buddhalaisuutta ja tarjonnut erilaisia hyväntekeväisyyspalveluja Hongkongissa perustamisestaan vuonna 1945 lähtien. Yhdistyksellä on lähes kymmenentuhatta yksittäistä jäsentä, mukaan lukien munkkeja ja maallikoita, ja sillä on ratkaiseva rooli buddhalaisuuden opetusten välittämisessä paikallisyhteisölle.

Nykypäivän digitaalisella aikakaudella yhdistys on ottanut käyttöön teknologiset edistysaskeleet tavoittaakseen laajemman yleisön ja levittääkseen sanomaansa Hongkongin fyysisten rajojen ulkopuolelle. Yksi tapa, jolla se on saavuttanut tämän, on suoratoisto ja verkkotelevisio.

Kun yhä useammat ihmiset käyttävät internetiä viihde- ja tiedontarpeisiinsa, Hongkongin buddhalaisyhdistys on ymmärtänyt, että on tärkeää sopeutua tähän suuntaukseen. Tarjoamalla suoratoistoja ja mahdollisuuden katsoa televisiota verkossa he ovat helpottaneet yksilöiden pääsyä sisältöön ja opetuksiin riippumatta siitä, missä he ovat.

Suoratoistosta on tullut yhä suositumpi tapa, jolla organisaatiot voivat pitää yhteyttä seuraajiinsa reaaliaikaisesti. Hongkongin buddhalaisyhdistys hyödyntää tätä tekniikkaa tapahtumiensa, seremonioidensa ja luentojensa lähettämiseen maailmanlaajuiselle yleisölle. Suoratoiston avulla ihmiset voivat seurata lähetyksiä mukavasti kotoa käsin ja osallistua näihin merkityksellisiin tapahtumiin, vaikka he eivät fyysisesti pystyisikään osallistumaan niihin henkilökohtaisesti.

Mahdollisuus katsoa televisiota verkossa on myös muuttanut yhdistyksen toimintaa. Tarjoamalla sisältöään verkkoalustojen kautta se on tehnyt opetuksiinsa pääsyn käteväksi milloin tahansa. Tämä on osoittautunut erityisen hyödylliseksi niille, joilla on kiireinen aikataulu tai rajoitettu liikkumiskyky, sillä he voivat nyt osallistua yhdistyksen ohjelmiin silloin, kun se sopii heille parhaiten.

Buddhalaisuuden opetusten levittämisen lisäksi Hongkongin buddhalaisyhdistys on sitoutunut tarjoamaan erilaisia hyväntekeväisyyspalveluja Hongkongin asukkaille. Näihin palveluihin kuuluvat koulutus, sairaanhoito, lastenhoito, nuorisotoiminta, vanhustenhoito ja hautajaiset. Hyödyntämällä suoraa lähetystä ja nettitelevisiota he pystyvät lisäämään tietoisuutta näistä palveluista ja rohkaisemaan ihmisiä osallistumaan ja tukemaan heidän hyväntekeväisyyspyrkimyksiään.

Verkkoläsnäolollaan yhdistys on luonut yhteisöllisyyden tunnetta jäsentensä ja seuraajiensa keskuudessa. Se on perustanut verkkofoorumeita ja keskusteluryhmiä, joissa ihmiset voivat olla yhteydessä toisiinsa, jakaa kokemuksia ja hakea opastusta buddhalaisilta kollegoiltaan. Tämä virtuaaliyhteisö on osoittautunut arvokkaaksi resurssiksi niille, jotka etsivät hengellistä tukea ja ohjausta.

Yhteenvetona voidaan todeta, että Hongkongin buddhalaisyhdistys on ymmärtänyt, miten tärkeää on ottaa teknologia käyttöön, jotta buddhalaisuuden opetuksia voidaan levittää tehokkaasti ja tarjota hyväntekeväisyyspalveluja Hongkongin asukkaille. Hyödyntämällä suoratoistoa ja verkkotelevisiota he ovat tehneet sisällön ja opetusten saatavuuden helpommaksi. Näin he ovat voineet tavoittaa laajemman yleisön ja luoda yhteisöllisyyden tunnetta jäsentensä ja seuraajiensa keskuudessa. Teknologian edetessä on mielenkiintoista nähdä, miten yhdistys hyödyntää näitä digitaalisia alustoja edelleen buddhalaisuuden edistämiseksi ja yhteisönsä palvelemiseksi.


HK Buddhist Education Foundation Katso suoratoisto nyt verkossa

Lisää aiheeseen liittyviä kanavia
Katso buddhalaista TV:tä suorana lähetyksenä ja uppoutu buddhalaisuuden opetuksiin. Virittäydy tälle valaisevalle televisiokanavalle ja katso...
Katso GBN US live stream ja nauti parhaasta televisiosta verkossa. Pysy ajan tasalla ajankohtaisista uutisista, mukaansatempaavista ohjelmista ja...
Katso televisiota verkossa DDTV:n suoratoistopalvelun avulla, joka tarjoaa mukaansatempaavan katselukokemuksen aivan käden ulottuvilla. Virittäydy...
Katso Kabbalah TV:n hepreankielistä suoratoistoa ja tutustu kabbalan syvällisiin opetuksiin mukavasti omasta kodistasi käsin. Virittäydy tälle...
Katso Good TV Hong Kong live stream ja nauti suosikkiohjelmistasi verkossa. Pysy ajan tasalla tämän suositun televisiokanavan uusimmista uutisista,...